вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się niszczą oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów odmiana płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий