среда, 25 мая 2016 г.

Projekotwanie balustrady plastykowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na budowę ani informowania tego faktu gminie nie licząc wyjątkowych wypadków.

Stawianie balustrady z plastyku na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu gminie z wyjątkiem kilku przypadków.

Plot z plastyku na plot i bramkę ogrodzeniowa nie przekraczające poziomu 2,2 m stawiane miedzy dwoma przyległymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to także ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń w pobliżu dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia sztachety PCV na plot i bramę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu winno zawierać rodzaj ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu a także proponowany czas startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się dołączyć deklaracje o prawie do dysponowania nieruchomością w zamysłach budowlanych i jeśli jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do budowy sztachety plastykowe na plot i bramkę ze sztachet potrzebne są pomocne uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę ogrodzenia można rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, jak projektowane ogrodzenie PCV na plot i furtkę ze sztachet jest nieadekwatne z ustaleniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej drogi. W sytuacji kiedy proponowane sztachety z Winylu na plot i bramę ogrodzeniowamoże grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zapoczątkowania robót przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий